Mikháél
Ma az angyalokról főképp Mihály arkangyalról teszek közzé információkat
Neve a héber „mi ká él” = „ki olyan, mint az Isten?” kifejezésből ered. A zsidó és az erre épülő keresztény hagyomány szerint Szent Mihály arkangyal az Istenhez hűségesangyalok vezére, akik Isten oldalán állnak a lázadó angyalok, azaz a gonosz lelkek elleni harcban. Az Istenhez hűséges angyalok jelszava, csatakiáltása: Ki olyan, mint az Isten?!, aminek voltaképpeni értelme ez: Senki sem olyan mint az Isten, vagyis: Isten a leghatalmasabb, ő a győztes, őt kell Úrnak elismerni, őt kell szolgálni.
A név jelentését olykor megpróbálják "Aki olyan, mint az Isten" értelemben magyarázni, ez azonban félreértés. Nyelvileg azért, mert a héber מי<mí> szócskának, mely a név első tagját alkotja, csak kérdő értelme lehet: ki?, kicsoda?; aki-t nem jelenthet (az utóbbit héberül az אשר<aser> szócska fejezi ki.) Tartalmilag pedig azért, mert a bibliaigondolkodástól teljességgel idegen is lenne a mennyei seregek vezérét "olyan, mint az Isten"-nek nevezni, hiszen az Istenhez való hűség lényege ebben a felfogásban épp a tőle való különbözés, neki való alávetettség elfogadása. Több mellékneve is elfogadott melyek a következőek : Isten Hercege, Arkangyalok vezére, Nyugat ura, a Merkúr angyalainak ura, a Mennyország Seregeinek kapitánya, a Mennyország seregeinek hercege, a Mennyország alkirálya, a római katolikus egyház védőszentje, Izrael védőszentje, Mennyek Seregének főparancsnoka, az Erény hercege, Isteni védelmező, a FényHercege, a Béke védelmezője, Vasárnap angyala, a Tűz angyala, az Olajfa angyala, a Mandulafa angyala. Sok vallásban Mihály a legfőbb angyali lényként szerepel. Rafaelhez hasonlóan a kaldeusok őt is istenként imádták. Tehát mielőtt még beolvadt volna a keresztény, az iszlám vagy a judaista panteonba, tisztelték és hittek benne.
Az Erők Rendjének főnöke; az arkangyalok vezetője; a bűnbánat, a becsületesség és a kegyelem angyala; valamint a negyedik mennyország uralkodója.
Neve a misztériumokban Sabbathiel, így akár ezen a néven
is hívhatod. Az iszlámban Mika'il néven ismeretes.
Mihály népszerűsége a patriarchális vallásokban könnyen érthető. Bosszúálló angyal, aki jó néhány rosszfiút legyőzött a legendák és mondák szerint.
Hős, az angyali birodalmak végrehajtója. A legenda szerint ő az egyetlen angyal, aki az égi seregeket minden bajban megvédi. Hűsége megkérdőjelezhetetlen.
Mihály történelme több annál, mint amivel a keresztény mondákban találkozhatunk.
Például ő vállalta a lelkek megmérésének feladatát, amelyet egykor
az egyiptomi istenek közül Anubisz végzett.
A perzsa mitológiában Mihály a Beshter nevet viselte, amelynek jelentése: 'aki az emberiség fennmaradásáról
gondoskodik'. Egy korábbi akkád változatban az emberek Kasistának
nevezték, ami fejedelmet vagy vezetőt jelent. Az ókori Rómához tartozó Gallia pogány népeinek kereszténységre való áttérítése az ő lényegének felhasználásával történt.
Az egyház a Merkúr sok tulajdonságát rendelte Mihályhoz,
így az ősi sírhalmokkal kapcsolatban álló, Európa-szerte megtalálható Mihály-dombok („Michael's Mount") misztikus pogány hiedelmeken alapulnak.
Ezek a dombok az ősi energiavonalakhoz kapcsolódnak. Az egyház lehetővé tette, hogy Mihály sok pogány archetípus erejét ötvözze, részeként azoknak az erőfeszítéseknek, amelyekkel elcsábították az embereket eredeti vallásuktól.
A monda szerint ő jelent meg Szűz Máriának, hogy elmondja neki, elérkezett az ideje, hogy elhagyja a bolygót.
Kegyelemmel, türelemmel, könyörülettel
teli angyali lényként mutatkozik meg.
Az iszlám hagyományban ő az ételek és a tudás angyala; Egyiptomban a Nílus patrónusa. Szertartása és ünnepe minden évben a Nílus áradásának idején van.
Mihály a rendőrök, a biztonsági őrök, a vadászok és a fegyveres szolgálatot teljesítők fő védelmezője.
Szilárdan áll az asztrális síkokon az Istennő oltalmazójaként,
ahol a patriarchátus támadásaival szemben védelmezi az Ő
energiáit. Mihály különleges tehetsége, hogy az emberektől a helyekig mindent megtisztít. Emellett benne egyesültek azok az ősi szellemek, akik a szent forrásokra, patakokra, folyókra, tavakra vigyáztak a kereszténységet megelőzően,
és ő az oltalmazója az istenség gyógyító energiáinak tiszteletére emelt szentélyeknek is. Lehet kevesen tudják de ő az az arkangyal ki magára vállalta hogy isten ellene is lesz hogy az úr ezáltal megtapasztalja teremtésének mindkét oldalát . Pecsétje pedig a következő